piątek, 12 lutego 2010

Marchewkowe Pola

W nowym roku stare zdjęcia. Galeria przywołująca zapach ogniska, pary oraz wilgotnych liści brzozy. A także smak marchewkowego ciasta, chłód zmoźnego wrześniowego poranka.Posted by Picasa

3 komentarze:

 1. no i nie da się na imprezie średniowiecznej spokojnie fotografować przyrody... człowiek próbuje skupić się na degustacji walorów estetycznych drzewa... a nimfa na to - "nie możliwe";)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam pytanie odnośnie sukienki. Czy takie francuskie cięcia są jak najbardziej poprawne? Znalazłam gdzieś taki wykrój i zżera mnie ciekawość. A że widzę, że i Ty zastosowałaś takie rozwiązanie, więc proszę o odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cześć. Przepraszam, że ociągałam się czasowo z odpowiedzią.
  Z tego co się oriantuję krojem francuskim określa się (chyba ;]) współczesny wykrój sukienek, w których przód sukienki składa się z 3 części: szerokiego "korpusu" oraz dwóch takich samych części bocznych (tył, zazwyczaj też jest z 3 części). Szwy w takim cięciu idą przez środek biustu, więc sukienka jest ładnie dopasowana bez dodatkowych zaszewek.
  Wykrój, z którego powstało moje kraciaste cottehardie jest zapewne pierwowzorem modelu wspołczesnego. Przód sunki skłąda się z pięci części: bardzo szerokiego "korpusu", dwóch części bocznych dopasowujących górę sukni do sylwetki oraz dwóch części wszywanych w pachwinę. Każda z tych części ma swoją szerokość na dole, więc sukienka ma duży obwód "spódnicy. Szwy idą nie przez biust a raczej z boku, jeśli mogę to tak opisać.
  Opis tego wykroju możesz znaleźć w "Textiles and clothing" [E. Crowfoot, F. Pritchard, K. Staniland Lpondyn 1992, 2001], przykładowo:
  Joan de la tour, Anglia l.80. XIVw
  http://s27.photobucket.com/albums/c168/aiuto62/?action=view&current=34.jpg.jpg
  http://s27.photobucket.com/albums/c168/aiuto62/?action=view&current=43.jpg.jpg

  A do pomocy kilka opracowań ciekawych wykrojów:
  http://www.personal.utulsa.edu/~marc-carlson/cloth/herjol38.html
  http://www.personal.utulsa.edu/~marc-carlson/cloth/herjol39.html
  http://www.personal.utulsa.edu/~marc-carlson/cloth/moy.html
  i klasyk
  http://www.personal.utulsa.edu/~marc-carlson/cloth/uppsala.html

  Mam nadzieję, że cosik pomogłam.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń